Protetika

Zdravé dieťa má približne do veku 2 rokov oblasť nohy pod kostnou klenbou vyplnenú tukovým vankúšikom.  Plochonožie, alebo iné deformity chodidla nie je možné do tohto veku zodpovedne posúdiť. Zjavné príznaky sa objavia až u predškolákov a mladších detí.  Podľa prieskumu PROTETIKY na základných školách má nábeh na plochonožie, alebo inú deformitu chodidla skoro polovica detí.

Postupne,  približne od druhého roka je preto potrebné do detského obuvníčka zaradiť aj obuv s anatomicky tvarovanou stielkou. Aby sa nôžky vyvíjali správne, dieťa potrebuje mať nôžku dostatočne fixovanú okolo členku  prackami  alebo suchým zipsom a pätu podporenú pevným opätkom. Či už je na kolobežke, alebo uteká po vlastných, je potrebné nohu zaistiť aj kôli bezpečnosti  a ochrane chodidla na tvrdých mestských povrchoch.

Značka PROTETIKA Kids prináša širokú ponuku detskej obuvi z čisto prírodných materiálov a s prvkami, ktoré sú prevenciou pre zdravý vývoj detských nôh. PROTETIKA má pre deti  v portfóliu obuv na všetky príležitosti  - od  vychádzkových topánočiek a sandáliek, cez  športovú obuv a gumáčiky, až po plátenky a prezuvky.

2 položiek celkom
Protetika Detské Topánky "Barefoot" 19-33
Akcia
od 36,90 € –19 %
od 29,60 €

Kvalitná celokožená obuv značky Protetika  Barefoot "ALINA" sú veľmi ľahké. Podrážka je mäkká, ohybná...

+ ďalšie
Kód: ALINA/20
Protetika Detské Topánky "Barefoot" 19-33
Akcia
33,90 € –19 %
27,20 €

Kvalitná celokožená obuv značky Protetika  Barefoot "ASA" sú veľmi ľahké. Podrážka je mäkká, ohybná a...

+ ďalšie
Kód: ASA/20

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom